Podsumowanie XXXI Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Słupsku
Słupsk, 2 czerwca 2025 – W Urzędzie Miejskim odbyło się wyjątkowe wydarzenie związane z XXXI Ogólnopolskim Samorządowym Konkursem Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Uczestnicy i laureaci konkursu spotkali się, aby podsumować dotychczasowe osiągnięcia oraz wręczyć nagrody wyróżnionym uczniom.
Celem konkursu – promowanie prospołecznych postaw
Konkurs ma na celu promowanie pozytywnych działań młodzieży na rzecz społeczności. Organizowany przez Fundację „Świat na Tak” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku, wydarzenie zwraca uwagę na potrzebę wsparcia młodych ludzi w działaniach prospołecznych. Od 2020 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku pełni rolę organizatora regionalnych eliminacji.
Podczas uroczystości, w której wzięli udział m.in. Pani Beata Chrzanowska – Zastępca Prezydenta Miasta Słupska, oraz Aneta Pirka – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, wręczono nagrody uczniom, którzy wykazali się niezwykłą aktywnością w swoim otoczeniu.
Laureaci konkursu
Komisja konkursowa miała trudne zadanie, gdyż wpłynęło 18 zgłoszeń z miasta Słupska i powiatu słupskiego. Po wnikliwej ocenie wyłoniono „Ośmiu Wspaniałych”:
- Damian Betke – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku
- Wiktoria Czubak – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
- Karolina Kozłowska – II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
- Mateusz Kulpa – Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku
- Oliwia Nowacka – Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
- Maja Włodarczyk – Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
- Michał Baraniak – Policyjne Liceum Ogólnokształcące
- Maja Klasa – Zespół Szkół w Kępicach
Wyróżniony uczeń, Damian Betke, został nominowany do etapu ogólnopolskiego, gdzie zdobył tytuł laureata w kategorii „Ósemka”.
Podziękowania dla młodych wolontariuszy
Na zakończenie uroczystości, organizatorzy serdecznie gratulowali wszystkim młodym wolontariuszom, którzy swoją postawą przyczynili się do poprawy jakości życia w społeczności lokalnej. Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” jest idealnym przykładem na to, jak dużo dobrego może uczynić młodzież, angażując się w prospołeczne działania.
Dowiedz się więcej o konkursie oraz zobacz relacje wideo z wydarzenia na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Słupsku.
Młodzież w Słupsku pokazuje, że wartości takie jak życzliwość, pomoc i zaangażowanie są nadal na czasie!







Comments